Adana Seyhan Canon Mg8120 Kartus

Dolum öncesi kontrol testi: Kartuşların tamamı prosedürlerimize göre incelenip fiziksel bir hasar olup olmadığına bakılır. adana seyhan canon mg8120 kartus Daha sonra kartuşların çalışırlığını analiz etmek için özel test cihazlarımızda (ST100 PlusTester ve SmartPrinter) mürekkep püskürteçlerinin elektronik devresini ve ısı sensörlerini test ederiz.

Baskı kafası ünitesi temizliği: Bu aşamada kartuşların baskı kafasında kalan veya kurumuş olan mürekkebi çözmek için, adana seyhan canon mg8120 kartus özel çözücü solüsyonlar kullanarak basınçlı buharlı cihazlar (JetClean atomizer) yardımıyla derinlemesine gözenek temizliği yapılır, mürekkep kanalları ve ısı odacıkları temizlenir. adana seyhan canon mg8120 kartus Mürekkep atığının veya renk karışımı bulunduğu durumlarda bu işlem sayesinde kartuşlar atıklardan tamamen arındırılır. adana seyhan canon mg8120 kartus


Atık mürekkepten arındırma: Tüm kartuşlar için profesyonel temizleme yöntemi olan kopüklü iç yıkama işlemi yapılarak, düşük basınçlı pompalama sistemi ile (FlushDry cleaning) kartuşların için özel iç yıkama sıvısı basılır ve derinlemesine temizlenir.

adana seyhan canon mg8120 kartus

Mürekkep atığının veya renk karışımının bulunduğu durumlarda bu işlem sayesinde kartuşlar atıklardan tamamen arındırılır. Daha sonraki aşamada kartuşaları en iyi dolum kapasitesine ulaştırmak için kullanılan ve en iyi sonucun alınabileceği yüksek hızla dengeli boşaltma sistemi olan santrifuj yönetimiyle (Sentrifugal DrainStation) kartuştaki sıvı tamamen boşaltılır. Aynı anda kurtma işlemini de uygulanan bu cihazla, mürekkep tanklarının (rezervuar) içindeki yıkanmış süngerler kurutularak, kartuşlar tam kapasiteli dolum için hazır hale getirilir.

Dolum işlemi: Firmamızda mürekkep kartuş dolumlarının tamamı vakumlu dolum metodunu kullanan FCV&AP otomatik dolum makineleriyle yapılmaktadır. Dolum, makinenin kontrol panelinden kartuş modelini seçim yapılmasıyla başlar. adana seyhan canon mg8120 kartus Makine yaptığımız seçime göre donanımını hazırlar ve dolum apartına takılan kartuş doluma hazırlanır. Doluma start vermemizle makine kartuş a uygun mürekkep tankından mürekkep alır ve kartuşa enjekte etmeye başlar. Makine mikro kontroller (hassas ölçeklendirme) özelliği sayesinde kartuş türüne göre, enjeksiyon şeklini, dolum miktarını, geri bakumlama sürecini bilir ve işlemi zamanında bitirir.

adana seyhan canon mg8120 kartus adana seyhan canon mg8120 kartus


Kartuşların dolumunda, lider mürekkep üreticileri OCP ve Sensient in dünyaca kabul görmüş yüksek baskı kalitesine sahip, farklı özelliklerde 32 çeşit mürekkep kullanmaktayız. Her marka ve model kartuşun kendisine özel üretilen mürekkeple doldurulmaktadır.

Test: Firmamızda her doldurulan kartuşun, kalite için öngörülen şartlara uygunluğu test edilmektedir. Her doldurulan kartuşun kendisine uyumlu bilgisayar kontrollü yazıcılarda test için geliştirilmiş profesyonel test çıktıları alınarak incelenir ve en iyi baskı kalitesi elde edilene kadar işlemlere devam edilir. adana seyhan canon mg8120 kartus En iyi test çıktısı veren kartuş kullanıcıya teslim edilir ki bu da %100 GARANTİ vermemizi sağlar.

Ne var ki çözünürlük bir grafik çıktısının kalitesi hakkında güvenilir bir kriter değildir. Genellikle kağıt üzerinde belirlenen çözünür.Bantlama ve paketleme: Kalite kontrol süreçlerinden geçen kartuşlar raf ömrü açısndan önemli bir işlemden daha geçirilir. adana seyhan canon mg8120 kartus, Baskı kafasındaki gözeneklerin kurumasını önlemek için amacıyla yapılan bu işlemde gözeneklere özel bir sıvı uygulanması yapılır ve daha sonra ısı ve nemden koruyan yapışkan olmayan bir bantla kaplanır. Böylece hem baskı kalitesi korunmuş olup hem de raf ömürlerini uzatmış oluyoruz. Dış etkenlerden dorumak için koruyucu kapak takılır ve ambalajlanır. adana seyhan canon mg8120 kartus


Yazıcı mürekkebi de denilebilir. Ekranda ki görüntünün kâğıda basılmasını sağlar. Kartuşa bir nevi yazıcıların yakıtı da diyebiliriz. Plastik kutunun içerisinde mürekkep barındırır. Birçok renk vardır kartuşlarda. Mavi, sarı, kırmızı, siyah vb. Dışı plastik kutudan oluşmaktadır. Yazıcılar da kartuş olmadan basım yapılmaz. Yazıcı da ilgili bölüme yerleştirilerek basım işlemi yapılır. Kartuş birçok firma tarafından üretilmektedir. Kartuşlar tek tip özellikte değildir. Farklı özellikler de de üretilmiştir. O yüzden bir firmanın çıkardığı yazıcılar farklı özellikteki kartuş gerektirebilir. Yazıcıların özelliğine de bağlıdır. Kartuş ve toner arasında fark vardır. Çoğu insan tonerle kartuşu aynı zannetmektedir. Kartuş mürekkebi ısıtarak püskürtürken, toner ise mürekkebi toz halinde çalışır hale getirir. ( adana seyhan canon mg8120 kartus) Kartuş yazıcıdan aldığı sinyallere göre basım yapar. Yeni çıkan kartuşlara yeni özellik eklenmiştir. Çip özelliği vardır. Eski kartuş sistemlerinde mürekkep bittiğinde cihaza zarar verebiliyordu. Mürekkep olmayan kartuşun yanma olasılığı vardır.

Şuan ki teknolojide çip özellikli kartuşlar mürekkep bittiğinde cihazlara zarar vermemektedir. Bir değil özelliklik ise kartuş sayısı ne kadar fazla olursa o kadar daha kaliteli basım olur. Son aralar piyasada bitmeyen kartuş adı altında bazı özellikte kartuşlar üretilmiştir. Bu özelliğe göre 100 sayfa basım 1 TL ye mal olmaktadır.

Kartuşun bittiğini yapılan basımlarda yazıların silindir bir şekilde çıktığını görürseniz anlarsınız. ( adana seyhan canon mg8120 kartus) Kartuş bitiminde dolum kullanıcı tarafından da yapılır. Dolum seti alınarak veya şırınga yöntemi ile dolum yapılmaktadır. Kartuş dolumu yapılırken etraf temiz tutulmalı gazete kâğıdı serilerek mürekkebin etrafa sıçraması engellenmelidir. Birmiş bir kartuşun atılması büyük riskleri beraberinde getirmektedir. İçerisinde birçok kimyasal maddenin doğaya girmesi ile kartuşlar çevre kirliliğine yol açmaktadır.

Piyasada orijinal olmayan kartuşlar vardır. Bu hem insanlara hem de cihazlara zarar vermektedir. Orijinal kullanılan kartuşlar cihazların güvenli çalışmasını sağlamakta ve daha uzun süre kullanılabilmektedir. Bu gibi sorunlarda mürekkep tıkanmaktadır.

rijinal kullanılan kartuşların fiyatları yazıcılardan daha pahalı olmaktadır. Bazı kartuşlar süngerli bazıları da süngersiz çalışmaktadır. Mürekkep çıkan yerde farklı özelliklere göre 3 delik vardır. adana seyhan canon mg8120 kartus


Genellikle 2 kartuş kullananlar sorun yaşamaktadırlar. 3 ve daha fazla olan renkli kartuş kullanılması tavsiye edilmektedir. Kartuş içinde ki mürekkep dolma kalem içinde de koyulmaktadır. Bir diğer konu ise kartuşun mürekkep akıtmasıdır. Bu durumda kartuş bozulmuştur.

Hali hazırda piyasada farklı ihtiyaçlara uygun birçok farklı marka ve model bulunmakta. Bunlar arasında seçim yapmadan önce kendi kategorinizi belirlemenizde fayda var. adana seyhan canon mg8120 kartus Kartuş ve Mürekkep üretimi yapan firmalar ürünleri üzerinde kullanılacak alanlara göre çeşitli uygulamaya veya ekstra donanım koyarlar. İşte bu ekstra uygulama ve yazılımlar sizin tercih sebebinizi etkileyecek faktörler arasında yer alıyor.

adana seyhan canon mg8120 kartus
0538 827 01 01

Hemen Ara